O mně

Domů  /  O mně

STEN VOX je mé umělecké jméno, mé občanské jméno je Stanislav. 

Narodil jsem se v ČSSR 16.dubna 1979 a cítím se pořád jako Čechoslovák.

Jsem sólový zpěvák a konferenciér vlastních vystoupení, působím v Praze a v celé ČR. V roce 2003 jsem vystudoval ČVUT v Praze, ale můj největší „koníček“ je zpěv, který mne drží napořád. 

V dětství jsem zpěv nesnášel a domníval jsem se, že zpívat vůbec neumím a nikdy ani nebudu. V roce 2001 jsem shlédnul několik TV pořadů seriálu „Vysílá studio A“ a tam mne naprosto uchvátil zpěv Waldemara Matušky a Karla Hály. Začal jsem si sám zpívat některé písně z jejich repertoáru a následně jsem zjistil, že zpěv mi přináší velice příjemné emoce. 

A tak jednoho dne, rozhodl jsem se začít brát soukromé hodiny zpěvu. Nejdříve na jedné ZUŠ v Praze, později na Konzervatoři J.Ježka, ve Škole moderního zpěvu a mám za sebou i několik lekcí klasického zpěvu u Sibyl Esmore v Londýně. Aktuálně zpívám ve dvou tanečních orchestrech v Praze a samozřejmě nabízím i sólo vystoupení na hudební základy nebo s malou doprovodní kapelou. Repertoár mám sestavený z výběru písní ve stylech: populární, swingové, evergreeny, taneční, disco, romantické hity a dokonce některé ve stylu elektro-pop. Zpívám česky, anglicky a plánuji zařadit i texty v němčině.

Ve zdokonalování techniky zpěvu nijak nepolevuji a aktuálně beru soukromé hodiny zpěvu u operní pěvkyně Edity Randové.